Rektorova rezignace není příliš přesvědčivá, myslí si někteří kritici

středa 23. prosince 2020 ·

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller oznámil, že do konce dubna rezignuje na svou funkci. Důvodem je „válka vědců“ na univerzitě. Za svůj krok si vysloužil kritiku i podporu. Za jeho ohlášeným koncem stojí dlouhotrvající spory kolem Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií, pro který se vžila anglická zkratka CATRIN. Informuje iDNES. 


Jaroslav Miller (upol.cz)
Institut CATRIN vznikl formálně k 1. říjnu, fakticky však nefunguje, neboť vedení univerzity, center a fakulty dosud nenašla společnou řeč ohledně rozdělení majetku a převodu zaměstnanců. 

Miller svou rezignaci bere také jako výraz protestu vůči způsobům chování, které se podle něj na univerzitě poslední dva roky dějí. „Ty mají charakter veřejného dehonestování nepohodlných lidí, udávání projektů, trestních oznámení, šikany a vyhrožování, cíleného ničení profesních kariér významných vědců a jejich vynucených odchodů,“ uvedl. 

Millerovu ohlášenou rezignaci ale kritizuje například emeritní rektor UP Josef Jařab. „Člověk by z boje utíkat neměl. On ten boj vyhlásil přírodovědecké fakultě a nesmí se divit, že to dospělo do současné situace. Myslím, že k ní dojít nemuselo a hlavně nemělo. Rektor vzal boj o CATRIN za svůj, ale příliš přesvědčivě to nezvládl,“ uvedl Jařab. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.