Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog

středa 25. listopadu 2020 ·

Podle sociálního psychologa Jana Krajhanzla je velkým společenským problémem to, že všechny názorové strany vždy pracují s jedním scénářem vývoje pandemie. "Máme tady kolegu Flégra, který má své děsuplné prognózy, které se nyní díkybohu nenaplňují. A vedle toho je tady třeba Dr. Šmucler a další, kteří mají svá optimistická čísla," komentuje Krajhanzl pro online deník Aktuálně. 


Jan Krajhanzl (muni.cz)
Podle něj by debatě o koronaviru pomohlo, kdyby se diskutovalo o několika možných scénářích vývoje a také o tom, jak k nim může přispět konkrétní chování lidí. 

Krajhanzl také podotýká, že v české společnosti panuje velká skepse vůči očkování proti koronaviru. Podle něj by občany měla k aplikaci nové vakcíny přesvědčit vláda. Celý pořad naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.