Žijeme ve škole, kde vládne strach, říká jedna z učitelek

sobota 30. listopadu 2019 ·

„Žiji ve škole, kde vládne strach. Mám obavy o zdraví a životy kolegů a dětí. My se tam bojíme!“ zdůraznila na kraslickém zastupitelstvu Pavlína Poledňáková ze základní školy v Havlíčkově ulici, v níž nedávno žák napadl učitele. Zdůraznila, že ve škole nejsou nějaké gangy, jak by si někdo mohl myslet. Problémová jsou v přepočtu necelá dvě procenta žáků. Reportáž přináší Deník.„Stačí tři děti, které nám činí velké velké výchovné problémy. Jsou sprosté a vulgární na kantory. Jeden žák za tři měsíce dosáhl všech kázeňských postihů, které má škola v pravomoci,“ řekla Poledňáková.

Podle ní škola předala odboru sociálních věcí a zdravotnictví řadu podnětů po tom, co selhala kázeňská opatření školy. „Nemáme ani zpětnou vazbu. Nevíme, co se děje dál. Téměř nikdy nedochází k nápravě. Jsou žáci, kteří nechodí dva tři roky do školy,“ konstatovala Poledňáková. Zároveň poznamenala, že odboru předala ještě před napadením škola zprávu, ve které se mimo jiné uvádí, že se kantoři bojí.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
30. listopadu 2019 v 14:33  

Půl roku před průšvihem v Třebešíne (zemřela učitelka pod vlivem šikany) inspekční zpráva pravila, že atmosféra na škole je dobrá....k čemu máme inspekci? Jaké máme evaluační nástroje k popsání atmosféry? V naší republice žije mnoho učitelů, kteří zůstávají v místě bydliště (rodina) a tyto nepořádky trpí. Proto se systém nezmění. Proč by měl. Není "poptávka"zezdola. Učitel, který prokáže ve třídě šikanu je odejit...háže totiž špatné světlo na školu!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.