Zástupci odborů a svazu průmyslu žádají o další peníze pro školy

čtvrtek 7. listopadu 2019 ·

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák dnes vyzvali vládu a poslance všech politických stran, aby při projednávání rozpočtu na příští rok posílili rozpočet školství o dodatečných pět miliard korun. V dopise, který Středula s Hanákem adresovali premiérovi Andreji Babišovi (ANO), uvedli, že peníze jsou třeba na růst platů učitelů a další investice do vzdělávání. Dopis má ČTK k dispozici. Z jakých částí rozpočtu by se měly peníze přesunout, z dopisu nevyplývá.Celý text naleznete zde

6 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
7. listopadu 2019 v 19:46  

To je pěkný obrázek učitelstva - "elity" národa: musí se za nás prát lidi z jiného rezortu.
I když, co je elita a co národ, že?

Ivo Mádr řekl(a)...
7. listopadu 2019 v 20:19  

Někteří "humanitně" a ideologicky zaměření diskutéři doposud nezaregistrovali nástup průmyslové revoluce 4.O ve světě. Robotizace a digitalizace je v plném proudu, chybí střední technické kádry, technicky zaměření vysokoškoláci. Jejich práci již nejsou schopni zvládnout ani migranti z Ukrajiny, Rumunska, natož pak ze Středomoří.

Lenka Pokorná řekl(a)...
7. listopadu 2019 v 20:39  

Jo, a my na to reagujeme tak, že zrušíme maturitu z matematiky a v rámci Strategie 2030+ osekáme výstupy v RVP na polovinu. Tím to fakt vytrhneme.

rváčkazvesela řekl(a)...
7. listopadu 2019 v 20:59  

Ale jo, vytrhneme - musíme dopadnout na dno a na dno betonové. Máme se moc dobře...jen u toho tolik nechrochtat. Selátka se válí v přebytku ajfounů debilfounů, tak proč by měla překonávat nějakou maturitu?

Radek Sárközi řekl(a)...
7. listopadu 2019 v 21:40  

"Ministr školství Robert Plaga (ANO) novinářům řekl, že by navýšení sumy na platy v rozpočtu neodmítl."

To zní nadějně. Obával jsem se, že kvůli stávce učitelů to natruc odmítne...

Lenka Pokorná řekl(a)...
8. listopadu 2019 v 17:14  

No tak, kdyby to odmítl, asi by to bylo to poslední, co by na postu ministra udělal.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.