Odklad povinné maturity z matematiky se přiblížil

čtvrtek 31. října 2019 ·

Vláda podpořila návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) na zrušení povinné maturity z matematiky. Gymnazisté ji měli povinně skládat od roku 2021. Novelou školského zákona se teď bude zabývat sněmovna, kterou vláda požádala o projednání ve zrychleném procesu. „Je důležité, aby studenti a jejich rodiče nezůstávali v nejistotě, jestli bude maturita z matematiky povinná,“ vysvětlil tlak na urychlení Plaga. K tématu se vracejí Hospodářské noviny.Robert Plaga (msmt.cz)
Podle informací Hospodářských novin se názory na maturitu z matematiky uvnitř ODS tříští, poslanci proto nejspíše nebudou hlasovat jednotně. Stejné to bude pravděpodobně i u komunistů. Poslankyně pirátů Lenka Kozlová prohlašuje, že většina pirátských poslanců bude pro zrušení. „Ale chceme si ještě pořádně prostudovat celý vládní návrh,“ říká.

Plaga rušení zdůvodňuje tím, že by se u matematiky měla nejprve zlepšit kvalita výuky. „Musíme v prvé řadě změnit rámcově vzdělávací programy a zároveň přilákat nové učitele matematiky. Pak se můžeme bavit o tom, jestli má být maturita z matematiky povinná pro všechny,“ sdělil Plaga Hospodářským novinám před časem. To podle něj může trvat i deset let. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.