Jaroslav Mašek: 20 základních vlastností digitální stopy učitele

čtvrtek 24. října 2019 ·

V následujícím textu vám představím 20 vlastností své učitelské digitální stopy. Tyto vlastnosti jsou zároveň principy, které aplikuji při jakékoliv své online aktivitě v roli učitele. Seřadil jsem je abecedně, jelikož jsou pro mě všechny stejně důležité. Jako učitel se vždy snažím, aby moje digitální stopa byla:1) adresná,
vždy cílí na konkrétní skupinu, většinou učitelů, studentů a ostatních, kteří se zajímají o technologie a vzdělávání;

2) aktuální,
vztahující se k současným tématům, kterým stojí za to nebo je potřeba se věnovat;

3) informativní,
vždy nese informaci, kterou se snažím druhým předat;

4) inspirující,
aby přiměla druhé k zamyšlení;

5) kvalitní,
je garancí kvality, značkou, která je spojena s mojí osobou;

6) mezinárodní,
pro zvýšení svého dopadu na mnohonásobně větší skupinu lidí;

7) motivující,
aby motivovala ty, kteří mou stopu sledují; 

8) objektivní,
snažící se nikomu nestranit;

9) otevřená,
publikovaná pod svobodnou licencí Creative Commons. Dávám ostatním možnost svůj obsah dále použít a udělat z něj ještě lepší;

10) pozitivní,
snažící se působit na lidi pozitivně;


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.