Sebevražda je druhá nejčastější příčina smrti od 15 do 24 let

středa 11. září 2019 ·

Sebevražda je v Česku druhá nejčastější příčina smrti lidí od 15 do 24 let, více jich zemře jen na silnicích. Ročně si v zemi vezme život přes 1300 lidí, většina z nich má nějakou duševní chorobu. Ministerstvo zdravotnictví se zaměří na prevenci. Lidé a zejména zdravotníci by se měli naučit rozpoznat varovné příznaky, řekli zástupci ministerstva na tiskové konferenci. Světová zdravotnická organizace (WHO) v pondělí zveřejnila novou statistiku, podle níž každých 40 vteřin na světě někdo zemře vlastní rukou. Ročně je to asi 800.000 případů. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Unknown řekl(a)...
11. září 2019 v 8:58  

Hormonální bouře a mentální vývoj má velký vliv na psychiku mladého člověka. A pak někoho napadne demonstrativní sebevražda, která se nepovede či z nešťastné lásky či jiné důvody.

Mladý člověk potřebuje zaměstnat svou mysl něčím smysluplným. Nuda a dumání nad hloupostmi pak vede k blbým nápadům.

Na tu prevenci jsem opravdu zvědav.

rváčkazvesela řekl(a)...
11. září 2019 v 16:03  

Prevencí je přece selský rozum a dobře fungující rodina.A nebo: Etická výchova v našich "vodách" je dávno, lektoři jsou. Není zájem.
Že se sesypáváme na každém kroku se bojím, že je jakýsi záměr. Když nejsi první, nejsi "in" jsi k ničemu...
A psychiatři, lékaři a jiní -ři a "gaučové"mají kšeft. Nebo se mýlím?

Jiri Janecek řekl(a)...
13. září 2019 v 9:23  

Asi lepsi, nez kdyby to byla podvyziva, cholera nebo umrti strelnou zbrani…

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.