Školy otestují nový předmět. Techniku

středa 12. června 2019 ·

Přes padesát škol by mělo už po letních prázdninách začít zkoušet novinku. Jejich žákům v rozvrhu přibude předmět technika. „Chceme to spustit od podzimu. Do pilotního programu bude zařazeno až šedesát škol, které k tomu mají potřebné zázemí,“ říká v reportáži MF DNES ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.


Karel Havlíček (mpo.cz)
Do škol nechce vrátit jen výuku manuální zručnosti, kterou si rodiče a prarodiče dnešních žáků spojují s předměty jako dílny či pozemky. Děti se mají vedle kladiva či pilky učit pracovat i s moderními technologiemi, jako jsou lasery pro opracování nejrůznějších materiálů či 3D tiskárny.

„Design tohoto předmětu prošel oponentními řízeními, pracuje se na něm dva roky,“ říká Havlíček. „Předmět je nádherně popsán, nebude potřebovat vybavit školy speciální místností, je to spojení praktické výuky založené na výpočetní technice, aplikacích a samozřejmě internetu,“ těší se ministr průmyslu, že v horizontu pár let začnou ze škol vycházet technicky mnohem zdatnější absolventi.

Nepřekonatelný problém podle něj není ani získat dost učitelů. „Tak jako jsme hledali učitele na angličtinu a informatiku a našli jsme je, tak najdeme učitele na techniku,“ říká Havlíček.


Celý text naleznete v MF DNES

4 komentářů:

laimes řekl(a)...
12. června 2019 19:38  

panebože a tohle je ministrem!

jir řekl(a)...
12. června 2019 20:03  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
jir řekl(a)...
12. června 2019 20:04  

Chtěl jsem něco napsat, ale nic lepšího, než má laimes, mne nenapadá.

Datel řekl(a)...
13. června 2019 9:48  

A platit to bude kdo? Eduzměna? Nebo někdo podobnej?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.