V roce 2021 bude průměrný plat učitele 45 tisíc, slíbil Plaga

pondělí 8. dubna 2019 ·

Ministr školství Robert Plaga (ANO) slíbil, že vláda do roku 2021 zvýší průměrný plat pedagogů na 45 tisíc měsíčně. V následujících dvou letech to bude pro státní rozpočet znamenat zásah ve výši 22 miliard. Plaga to řekl v pondělí dopoledne na tiskové konferenci na ministerstvu školství. Informují Novinky.cz.


Robert Plaga (msmt.cz)
„Data ukazují, že strategie přidávání se projevuje. Z úvodního jednání s ministryní financí jsem si odnesl potvrzení vládního závazku a toho, že bude dodržen slib, že v roce 2021 bude průměrný měsíční plat pedagogických pracovníků 45 tisíc korun,” řekl Plaga v pondělí.

Odbory by nejradši, aby veškeré peníze šly do tarifní, tedy závazné složky. Připouštějí však, že stejně jako pro letošek by se mohly tarify zvednout o 10 procent a zbytek by se mohl promítnout v odměnách, o jejichž distribuci rozhoduje ředitel školy.Celý text naleznete zde
Tiskovou zprávu MŠMT naleznete zde

2 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
8. dubna 2019 14:17  

Má pan ministr představu, jaký bude poměr učitelského platu k platu jiných vysokoškolsky vzdělaných lidí placených státem?
Jaký je ten poměr dnes?

Pokud ne, je to jen plácání!

BP řekl(a)...
8. dubna 2019 14:34  

A jaký bude poměr k celorepublikovému průměrnému platu?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.