Asistentů pedagoga je přes 20 tisíc, za deset let počet vzrostl pětapůlkrát

úterý 23. dubna 2019 ·

Ve školách roste počet asistentů pedagoga. Za posledních deset let se jejich množství zvýšilo přibližně pětapůlkrát. V aktuálním školním roce jich pracuje 21 039. Vyplývá to z údajů ministerstva školství. Podle odborníků ale ve školách stále často kvalitní asistenti chybí. Většina ze současných 21 tisíc asistentů pracuje na částečný úvazek, v přepočtu na plně zaměstnané tak letos školy podle ministerstva mají asi 14 847 asistentů. Asistenti pedagoga jsou nejdražší částí inkluze. Informuje ČTK.

Celý text naleznete ve zpravodajských denících

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.