Na kolejích vládne středověk. Cena a kvalita neodpovídají, říkají studenti

neděle 17. března 2019 ·

O společnou kuchyňku se dělí 25 lidí a podle toho to také vypadá, sektorový nábytek z doby socialismu už drží jen silou vůle a okny fouká i za bezvětří. Svou kolej hrůzy má většina z 26 veřejných vysokých škol v Česku. Letos mezi ně ministerstvo školství rozdělí ve dvou kolech přes dvě miliardy, z toho 1,5 miliardy z evropských fondů. Reportáž přináší MF DNES.


Už teď je jasné, že to pro všechny stačit nebude. Jen Karlova univerzita do prvního kola posílá projekty za 360 milionů. „Máme připraven projekt obnovy koleje Švehlova a Na Větrníku v Praze, koleje Na Kotli v Hradci Králové,“ říká Miroslava Hurdová z Ředitelství kolejí a menz.

MF DNES oslovila desítku vysokých škol. Alespoň jeden velký projekt bude na ministerstvo posílat každá z nich. „Žádosti se budou posuzovat podle závažnosti a objemu vyčleněných prostředků,“ říká náměstek ministra školství Pavel Doleček.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.