Studie Microsoftu: Co bude potřeba umět v práci, když to základní zvládne umělá inteligence?

neděle 24. února 2019 ·

Studie Microsoftu určila 3 schopnosti, které budou firmám nejvíce chybět. Jedná se o IT schopnosti, analytické schopnosti a schopnost neustále se dál vzdělávat. Ředitel singapurské pobočky firmy Kevin Wo říká, že zaměstnanci by se v první řadě měli zaměřit na schopnost pokračovat ve vzdělávání a vytváření analytického přístupu. Také doporučuje zaměstnancům obklopit se kolegy, kteří se také chtějí zdokonalovat. Informuje iHNED.cz.


Ředitel pro digitalizaci firmy Sembcorp Matthew Friedman, který se zúčastnil představení studie, s tímto tvrzení souhlasí. Říká, že když nabírá nové zaměstnance, tak sleduje hlavně jejich schopnost kreativity a týmové práce. "Kreativita je naprostý základ," říká. "Když k nám někdo přijde na pohovor, pozorujeme, jaká kreativní řešení k problémům je schopný najít, jak problémy řeší a jak zvládá řešit problémy s ostatními," vysvětluje. "Jak dobře dokáží spojit tým a držet ho dohromady je také důležité," dodává.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.