Učitele pro 21. století se snaží vychovávat nový projekt Pedagogické fakulty Univerzity Palackého

sobota 3. listopadu 2018 ·

Na olomoucké Pedagogické fakultě chtějí studenty přesvědčit, že učit je důležité a přitom zábavné a dobrodružné. „My nechceme vychovávat nějaké vědce. My potřebujeme vychovávat lidi, kteří dokáží motivovat, předat vzdělání další generaci, kteří o to mají zájem, baví je to,“ říká pro Český rozhlas spoluautor projektu Učitel21 Kamil Kopecký.


Kamil Kopecký (upol.cz)
Zkrátka v Olomouci chtějí naučit budoucí učitele lépe učit, třeba kritickému myšlení. „Jak si ověřit informace, jak odhalit, co je pravda a co je lež, jak se třeba nenechat zmanipulovat, jak přistupovat k reklamě,“ vyjmenovává namátkou spoluautor projektu.

Podle něj se snaží rozvíjet i matematickou či čtenářskou gramotnost nebo schopnost vyrovnat se s tolik diskutovanou inkluzí. K tomu děkanka Libuše Ludíková dodává: „Učitel 21. století musí být člověk, který se bude orientovat v tom, jak přistupovat k jiným lidem, kteří se liší, ať jsou to jedinci s postižením, jedinci jiné národnosti a podobně.“



Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

3 komentářů:

Unknown řekl(a)...
3. listopadu 2018 v 9:56  

Hmm, .. promiňte, ale kde jste byli do teď? Tohle za vás už téměř 20 let dělají lektoři na volné noze.

mirek vaněk řekl(a)...
3. listopadu 2018 v 9:57  

"učit je důležité a přitom zábavné a dobrodružné"

Toho posledního si užijí až až. Zábava to přestane být až se setkají s realitou.

Jen aby ten učitel pro 21. století nebyl jen hlídač dětí, aby si neublížili při jejich hrách.

laimes řekl(a)...
3. listopadu 2018 v 10:02  

těm co touží po zábavě a obrodružství doporučiji jít do první linie školství=na učňák,holky v třeťáku vám během hodiny udělaj "femenky",borci pod lavicí něco podpálí, a po velké přestávce vám dojde půlka zhulených....

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.