AŘG komentuje připomínkové řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy

úterý 13. listopadu 2018 ·

Česká škola oslovila školské asociace a odbory s otázkami k aktuálně probíhajícímu připomínkovému řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy. Zajímá nás, nakolik zástupci učitelů považují připomínkové řízení za dostatečně otevřené a efektivní. Za Asociaci ředitelů gymnázií odpovídá Renata Schejbalová.


1) Jste součástí připomínkového řízení?

Jsme součástí připomínkového řízení, pracovní verzi jsem rozeslala kolegům do krajů.

2) Považujete formu připomínkového řízení za vhodnou, dostatečně efektivní?

V současné době se jedná o pracovní verzi, jak jsem již zmínila. Zda bude připomínkové řízení efektivní záleží na tom, jak aktivně se jednotlivá připomínková místa k připomínkování postaví.

3) Myslíte, že by už pracovní verze měla být k dispozici veřejně, všem učitelům?

Domnívám se, že přes jednotlivé asociace, odbory … je pracovní verze k dispozici všem, kteří mají zájem.

4) Mají učitelé dostatečnou možnost do připomínkového řízení vstoupit prostřednictvím školských asociací?

Viz odpověď výše

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
13. listopadu 2018 v 7:36  

Nebýt pedagogické komory, tak o tom nikdo neví.
Chápu, že vyjádření prostých učitelů se úředníkům nehodí.

Radek Sárközi řekl(a)...
13. listopadu 2018 v 13:08  

Zde je možné dlouhodobý záměr připomínkovat on-line :-)

https://www.pedagogicka-komora.cz/2018/11/pripominkujte-dlouhodoby-zamer.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.