Brnu chybí miliony na léčbu drogově závislých

středa 15. srpna 2018 ·

Bojovat s drogovou závislostí bude pro Brňany ještě těžší. Poté, co představitelé města vložili důvěru i peníze do moderního substitučního přístupu, který nahrazuje tvrdé drogy za levnější a méně škodlivou variantu, jim kraj seškrtal rozpočet. Informuje Deník.cz.


Matěj Hollan (brno.cz)
Radnice dostane podle náměstka primátora Matěje Hollana asi o tři miliony korun méně, než měli původně slíbeno. „Peníze snížili bez rozmyslu. Na jednání to odůvodnili tak, že lidé mohou přece abstinovat, což je ale zastaralý přístup,“ stěžoval si.

Miliony, které měly putovat do služeb pro drogově závislé v Brně, investovali představitelé Jihomoravského kraje jinam. „Kvůli zvyšování výdajů třeba na školství, zdravotnictví nebo dopravu, jsme museli jiné položky omezit,“ odůvodnila mluvčí kraje Monika Brindzáková.



Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
17. srpna 2018 v 10:22  

peníze na léčbu závislých nechť jsou z peněz zabavených policií u narkobyzbysu

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.