Nikola Stránská: FBI varuje před hračkami připojenými k internetu

středa 21. března 2018 ·

FBI se obrací přímo ke spotřebitelům, aby při koupi a používání produktů připojených k internetu dbali zvýšené opatrnosti. Tyto hračky totiž používají technologie, které se dokáží přizpůsobit uživatelovu chování. (Varování se však týká například i nejnovějších chytrých televizí, ovládaných pomocí hlasu). Výrobky obsahují mimo jiné senzory, mikrofony, kamery a schopnost vizuální identifikace na základě fotografií a videí. Též obsahují komponenty pro ukládání dat a mají další multimediální funkce – včetně rozpoznávání řeči a možností GPS.


FBI varuje, že mikrofony v hračkách mohou zaznamenávat zvuk a shromažďovat informace, například jméno dítěte a školy, kterou navštěvuje. To znamená, že mohou například zaznamenávat hovory vedené v bezprostředním okolí hračky. Společnosti stojící za vývojem shromažďují a ukládají velké množství dat, jejichž existence má velký potenciál možného zneužití.

FBI se obrací na spotřebitele, aby důkladně zkoumali znění smluv a způsob, jakým jsou v nich chráněny osobní údaje. Aby si byli vědomi toho, kam jsou osobní údaje jejich rodiny odesílány, kam se ukládají a zda mohou být předávány třetím stranám.

Federální úřad pro vyšetřování žádá rodiče a budoucí majitele těchto produktů, aby před případnou koupí zvážili možná rizika a řídili se následujícími radami:

• Zjistěte si, zda výrobek má nějaká bezpečnostní rizika.
• Při spárování pomocí Bluetooth používejte ověření PIN kódem nebo heslem.
• Při přenosu dat do přístupového bodu WiFi a serveru nebo cloudu zapněte šifrování.
• Hračky připojujte a používejte pouze v důvěryhodném prostředí se zabezpečeným WiFi připojením. • Při nečinnosti se ujistěte, že je výrobek skutečně vypnutý, zejména pokud obsahuje mikrofony nebo kamery.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.