Zdeněk Sotolář: Školská kamenná asociace se přiklání k nadvládě testokracie

pátek 26. ledna 2018 ·

CZESHA si dala do programového zaměření prosadit plošné testování na základních školách, které se docela nedávno podařilo odmítnout. Vyhodíte dveřmi, vlezou oknem. Podobně můžeme brzy očekávat návrat odmítnutého kariérníhoo řádu.


Zdeněk Sotolář (archiv autora)
CZESHA chce plošným testováním nahradit jednotné přijímací zkoušky a mluví dokonce o zjišťování studijních předpokladů. Tato zkamenělá školská asociace chce žáky plošně testovat, zatímco reforma mluvila o dovednostech a dnes se nověji mluví o gramotnostech.

Podhoubí tohoto trendu dlouhodobě vytváří Česká školní inspekce, z jejichž testů je jasně vidět nebezpečí návratu k biflování někam hluboko před reformu. Rizika plošných testů jsou přece známá: výuka na základních školách se může proměnit na drilování právě na testy.

Je opravdu potřeba co nejdříve roztřídit žáky na studijní a nestudijní? Nezačíná tu omezování vzdělávací cesty na základě pofiderně vytýčené deathlajny? Čí je to zájem?

Se souhlasem autora převzato z jeho blogu

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.