Ve škole nikdy neučil, teď bude jednu řídit. „Třeba je to výhoda“

pondělí 22. ledna 2018 ·

Novým ředitelem jediné základní školy v Jeseníku se od února stane 31letý Dominik Liberda, který v konkurzu porazil i zkušené pedagogy s dlouholetou praxí ve vedení školy. Liberda nikdy ve škole nepracoval ani neučil, on i vedení města v tom však vidí výhodu. Informuje MF DNES.


„Nabídl vizi moderní školy, jíž přesvědčil celou komisi,“ uvedla místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová, která má na starosti školství. Ve městě byl konkurz ostře sledovanou událostí, škola totiž nemá na veřejnosti příliš dobrou pověst.

Komisi podle místostarostky nevadilo, že Liberda v klasické škole nikdy neučil. „Pro tuto funkci musí mít jenom čtyři roky v řídící funkci v oblasti pedagogiky a tuto praxi má. Možná proto, že ve škole přímo neučil, má na problematiku jiný náhled,“ upozornila Blišťanová.

Stejného názoru je i nový ředitel. „Ve škole jsem opravdu dosud nepůsobil a ani neučil. Možná je to dobře. Nemám tak ničím deformovaný pohled a myslím, že leckteré principy řízení i pedagogiky budou pro klasickou školu a výuku obohacující,“ řekl Liberda, který v minulosti pracoval ve vedení salesiánského střediska mládeže v Brně.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
22. ledna 2018 v 12:34  

to je nějaký ten fake news ?

mirek vaněk řekl(a)...
22. ledna 2018 v 15:21  

"Třeba je to výhoda"

Třeba není.

Netřeba.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.