MeToo v Číně: končí profesor prestižní školy

sobota 13. ledna 2018 ·

Prestižní pekingská univerzita Pej-chang propustila profesora Čchen Siao-wua, jehož šest žen nařklo ze sexuálního obtěžování. Iniciátorka obvinění označuje kampaň proti akademikovi za počátek hnutí MeToo v Číně, informuje ČTK. Luo Si-si, která nyní působí vUSA, obvinila profesora v blogovém příspěvku zveřejněném 1. ledna. Tomu se okamžitě dostalo v Číně obrovské pozornosti a následovala obvinění od dalších nejméně pěti žen.Čchen údajně nalákal před 13 lety Luo do domu své sestry, kde tehdejší studentce dělal nechtěné sexuální návrhy, s čímž prý přestal, až když se dívka rozbrečela a řekla mu, že je panna. Nynější akademička svého bývalého vyučujícího nařkla i z obtěžování dalších studentek.

Univerzita Pej-chang po vyšetření obvinění ve čtvrtek na sociální síti Weibo uvedla, že profesor se dopustil „sexuálně obtěžujícího chování“, čímž porušil profesní etiku. Jeho činy mají podle univerzity „odporný dopad na společnost“. Čchen už nebude na pekingské škole učit ani plnit další povinnosti, které měl na starosti jako profesor a vedoucí postgraduálních studentů.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.