Policie vyšetřuje útoky na teplické školáky

pátek 10. listopadu 2017 ·

Teplická policie se na základě podnětů z médií zabývá případem nenávistných komentářů směřovaných na prvňáky základní školy v teplické čtvrti Prosetice. Pod sdílenou fotografií uveřejněnou v rámci celorepublikového seriálu Deníku nazvanou Moje první školní tablo se lidé v komentářích na různých facebookových skupinách vyjadřovali s rasistickým podtextem k dětem na snímku. Fotografie zobrazovala první třídu prosetické základní školy, kromě českých dětí byly na ní také romští, vietnamští a arabští školáci. Otřesné komentáře posílaly děti například do plynu. Policisté případ prověřují. Informuje deník Právo.

„Konkrétní kroky ale v průběhu vyšetřování sdělovat nebudeme,“ řekl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek. Nekomentoval ani konkrétní útočné komentáře v sociálních sítích ohledně likvidace školy.

„Chtěla bych všechny rodiče ujistit, že škola ve spolupráci s Policií ČR podnikla opatření k zajištění bezpečnosti dětí,“ zdůraznila ředitelka Marcela Prokůpková, aniž by byla konkrétnější. Zavedená opatření nespecifikoval ani policejní mluvčí.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.