Město zvýší platy učitelům ve vyloučených lokalitách

sobota 7. října 2017 ·

Kantoři, kteří učí ve vyloučených lokalitách Ústí nad Labem dostanou přidáno. Od města. To se rozhodlo, že tak víc podpoří učitele na základních školách v Mojžíři a v Předlicích. Vyjde tak vstříc žádosti ředitelů těchto škol o pomoc. Kvalifikovaní pedagogové jim totiž chybí. Učitelé dostanou navíc 3000 korun měsíčně. Uvedl to včera pořad ČT Události v regionech.


Učitelka ze základní školy v Předlicích Dana Kotoučová v pořadu říká: „Člověk musí být opravdu mnohem důslednější v nastavení mantinelů, protože ty děti nemají úplně dáno jasně, co by měly a co by neměly.“

A ředitel školy Karel Bandlmajer dodává: „Drtivá většina naší činnosti spočívá v nějaké výchově, vzdělání je tady v podstatě až na 2. místě.“

Náměstek odboru školství Jiří Madar doplňuje: „Učitelé na těchto školám mají horší pracovní prostředí. Mnohdy jsou psychicky nebo fyzicky napadáni.“

Celá reportáž je ke stažení zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.