Boj o místa ve školách v Berlíně, testování na Slovensku, pomoc sociálně znevýhodněným žákům… Vyšel Přehled informací ze zahraničí ČŠI

středa 4. října 2017 ·

„Jak známo, pedagogové musí řešit mnoho překážek a komplikací, jejichž původ leží mimo vlastní prostředí školy. K nejvýraznějším z nich patří sociální a ekonomická znevýhodněnost prostředí, v němž žijí rodiny žáků a studentů. V mnoha vzdělávacích systémech dosahuje podíl znevýhodněných studentů vysokých hodnot. Na vedení tamních škol i jednotlivé pedagogy jsou tak kladeny mimořádné požadavky. Přesto existují možnosti, jak větší míru sociálních nerovností účinně zvládat, přinejmenším ji alespoň částečně zmírňovat vytvářením efektivního vzdělávacího prostředí a vynaložením mimořádných zdrojů. Školské systémy musí zohledňovat všechny účastníky – děti, žáky i studenty – a bez ohledu na jejich rodinné zázemí nabízet nejlepší možné vzdělání, s využitím postupů a zdrojů, které musí směřovat k dosažení co možná nejlepších vzdělávacích výkonů,“ nový Přehled informací a zajímavostí ze zahraničí ČŠI cituje studii ze série PISA in Focus.

Přehled je ke stažení zde

1 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
4. října 2017 v 6:58  

https://ona.idnes.cz/skola-ucitel-rodic-vztahy-stiznost-d6y-/deti.aspx?c=A171002_210837_deti_haa

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.