Sklářská škola se zapojí do experimentu - „ideální propojení teorie a praxe v odborném školství“.

pondělí 17. července 2017 ·

Projekt, který má vylepšit vlastnosti kontaktních skelných materiálů a zároveň umožnit jejich recyklaci, uvádí do života Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Finanční podporu má škola získat z jednoho programu ministerstva průmyslu. Informuje deník Právo.

„Předkladatelem projektů je v obou případech firma Nedform z Valašského Meziříčí. Sklářská škola se na nich bude podílet tím, že její hutní modelové pracoviště bude vyvíjet speciální zařízení sloužící k filtraci. Do projektů budou zapojeny také vysoké školy,“ sdělila mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.

„Je to krásný příklad toho, jak může střední škola v rámci své odborné činnosti přispět i k vývoji konkrétního produktu nebo řešení určitého problému. Jde tedy o ideální spojení teorie a praxe v odborném školství,“ uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.


Celý text naleznete v dnešním vydání deníku Právo

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.