Průměrná mzda učitelů vzrostla v roce 2016 o 3,8%. Zůstává hluboko pod průměrem vysokoškoláků

čtvrtek 1. června 2017 ·

Podle serveru iDNES.cz stoupla hrubá mzda učitelů v minulém roce pouze o 3,8% a její růst tak zaostal za mnoha dalšími profesemi včetně řidičů, popelářů nebo úředníků. Server Aktuálně.cz nabízí další statistiky, které například srovnávají průměrné mzdy podle dosaženého vzdělání – tady jsou učitelé hluboko pod úrovní vysokoškoláků. Jejich mzda je spíše srovnatelná s úrovní maturantů. Oba servery vycházejí ze statistik Českého statistického úřadu.

 
 
 
 


Citované texty naleznete zde a zde
Novou publikaci Českého statistického úřadu zde

1 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
1. června 2017 v 7:50  

Těm 130 procentům se blížíme tajnou rychlostí. Chce to jenom více času.

Tak nějak vypadá PRIORITA vlády.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.