On-line seminář 16. 3. 2017: Jaro s předškoláky

úterý 14. března 2017 ·

Lektorka Mgr. Petra Pšeničková, DiS účastníků setkání ukáže, jak rozvíjet u předškoláků dovednosti v souladu s plynutím kalendářního roku a s ohledem na jevy, které se právě odehrávají v přírodě.

Cíle setkání:

• Pomoci předškolákům rozvíjet předškolní dovednosti v souladu s plynutím kalendářního roku s ohledem na jevy, které se právě odehrávají v přírodě
• Zvyšování kompetencí učitelů – osvojení si aktivit pro rozvoj zrakového vnímání, sluchového vnímání, jemné motoriky a grafomotoriky, řeči, předmatematických představ, orientace v prostoru a čase u předškoláků

Stručný program setkání:

• Co s dětmi v předškolním věku rozvíjet? Jak s materiálem pracovat?
• Březen: první jarní měsíce, probouzení přírody, vejce. Představení aktivit pro toto období na rozvoj všech oblastí (řeč, předmatematické představy, orientace, zrakové a sluchové vnímání, motorika).
• Duben: stromy a keře začínají pučet, první hnízda a hejna hmyzu, probouzení ježků. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.
• Květen: měsíc květů a vůně, mláďat a čas prvních teplých dní. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.
• Červen: léto je čas zrání, zklidnění a tepla. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 16. 3. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Setkání je určeno učitelům všech typů mateřských škol, přípravných tříd, rodičům předškoláků.

Lektorka: Mgr. Petra Pšeničková, DiS. – speciální pedagožka, lektorka kurzů pro předškoláky a děti s odkladem školní docházky; poradenství pro předškoláky i školáky, jejich rodiče a učitele; posuzování školní zralosti; lektorská a poradenská činnost pro pedagogy, autorka článků; absolventka magisterského studia speciální pedagogiky na PedfUK v Praze; 10 let praxe v oblasti speciální pedagogiky, z toho 6 let v poradenství.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.