Celostátní seminář pro učitele hry na varhany 25. února

středa 15. února 2017 ·

Tradiční celostátní seminář pro pedagogy hry na varhany pořádá Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) v sobotu 25. února 2017 v Olomouci. Lektorkou letošního celodenního semináře učitelů-varhaníků je Mgr. art. Emília Dzemjanová, ArtD., přední slovenská varhanice, profesorka varhanní hry a vedoucí oddělení varhanní a církevní hudby na Konzervatoři v Košicích. Výsledkem její dlouholeté metodické činnosti jsou učebnice Organová škola a Metodika hry na organe, které budou hlavními tématy kurzu.


Dnes již pravidelné setkávání učitelů hry na varhany vzniklo spontánně při tvorbě Rámcového vzdělávacího programu pro základní umělecké vzdělávání a následně při tvorbě vlastních školních vzdělávacích programů na školách, kde vyučují tito učitelé (zhruba na 150 základních uměleckých školách v České republice). Od října 2014 se konají tato setkání pod hlavičkou NIDV jako akreditované celostátní vzdělávací programy Hra na varhany pravidelně 2x ročně.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.