Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

neděle 11. prosince 2016 ·

„Obávám se, že většina politiků nechápe, co to věda je a jak funguje. Myslí si, že se dá naplánovat. Teorii relativity nevyvinuli vědci na základě zadání," řekl na přednášce na brněnské VUT nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannoudji. O jeho vystoupení informuje Deník.cz.

Claude Cohen-Tannoudji (ens.fr)
Zároveň zdůraznil význam vzdělávání už od útlého věku. U dětí je potřeba rozvíjet vědecké myšlení. Metodou experimentování a pozorování výsledků. „Tím nemyslím, že by se děti na základní škole měly učit kvantovou mechaniku. Podstatné je rozvíjet jejich kritické myšlení," myslí si vědec.

Jeho vystoupení sledovalo asi dvanáct set studentů VUT. „Mezi studenty
je nyní téma kvantové mechaniky velmi neoblíbené. Ale pokud o tom hovoří člověk, za nímž stojí výsledky v podobě teorie i nové technologie, tak to ke studiu přivede řadu studentů," hodnotí prorektor Vysokého učení technického Lubomír Grmela.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

m vanek řekl(a)...
11. prosince 2016 11:30  

Nejenom politici. Bohužel i spousta pseudovědců opisovačů.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.