Soutěž pro jednotlivce i třídy: Staň se nejlepším vypravěčem!

středa 16. listopadu 2016 ·

Knižní kulturu a kulturu mluveného slova žáků základních škol prověří nový soutěžní projekt s názvem "Vypravuj! aneb Klání vypravěčů" založený na videoprezentaci oblíbené knihy. Uzávěrka pro posílání příspěvků je 31. prosince. Celostátního finále se v březnu 2017 zúčastní finalisté ze tří kategorií. Předvedou své prezentace naživo před porotou, ve které zasednou kromě zástupce MŠMT také herci Jiří Lábus, Martin Dejdar a Jan Jiráň, programový ředitel a duchovní otec soutěže Ondřej Müller a šéfredaktor nakladatelství Albatros Petr Eliáš.

Každý účastník má za úkol během 3-5 minut vyprávět děj knihy, kterou přečetl a tuto svou prezentaci natočit na video. Nejatraktivnější a nejzajímavější vyprávění vítězí. Hodnotí se originalita, řečnické dovednosti, vystižení obsahu knihy, a také to, jak vypravěč dokáže pro knihu nadchnout další čtenáře.

Soutěž je vypsaná pro tři kategorie:

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících
II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících
III. kategorie: skupinové vyprávění (třídy nebo skupinky žáků ze základních škol)- do finále postupují 3 soutěžní příspěvky

Doporučená délka videoprezentace je 3 minuty. Videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena.

Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.