Premiér Sobotka: Ministryně školství má slušně našlápnuto

úterý 22. listopadu 2016 ·

Ministryně školství Kateřina Valachová by se ve zbytku funkčního období vlády měla zaměřit na čerpání evropských fondů, dotažení reformy regionálního školství nebo prosazení kariérního řádu pro učitele. Po dnešní bilanční schůzce s ministryní to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka. V příštím roce by se měla vláda pokusit o desetiprocentní růst tarifních platů učitelů, dodal. Valachovou ocenil za zlepšení podmínek pro umisťování dětí do mateřských škol či prosazení novely zákona o vysokých školách. Informuje o tom ČTK.


Bohuslav Sobotka (psp.cz)
Sobotka přijal ministryni školství ve Strakově akademii v rámci série bilančních schůzek se všemi ministry své vlády a Valachovou chválil. Příští měsíce ale podle něj budou pro ni náročné. "Má slušně našlápnuto a věřím, že dotáhne tyto věci skutečně do konce," řekl Sobotka na tiskové konferenci po jednání s Valachovou.

Ministryně chce zvyšovat platy učitelů tak, aby v roce 2020 dosáhly na 130 procent průměrné mzdy v Česku. Letos od září se zvýšily platy učitelů v tarifní složce o šest procent a v nenárokových složkách o dvě procenta. "Pokud chceme dosáhnout 130 procent v roce 2020, měli bychom se pokusit o desetiprocentní zvýšení tarifních platů v roce 2018," uvedl dnes Sobotka.


Celý text naleznete zde

15 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
22. listopadu 2016 13:36  

Paní ministryně školství má, myslím, našlápnuto podobně slušně jako pan premiér.

Eva Adamová řekl(a)...
22. listopadu 2016 14:04  

Tímto způsobem navyšování (sotva o 6 %, těch 8 % nikdo neviděl a ani neuvidí) se dostaneme v roce 2020 na 130 % současné průměrné mzdy, té průměrné v roce 2020 se budeme držet zuby nehty.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
22. listopadu 2016 14:31  

Zatím šlapou tak leda do hoven a my bohužel taky.

Petr Podrázký řekl(a)...
22. listopadu 2016 17:15  

Zas nakonec dobře, že tomu aspoň někdo věří.

V. řekl(a)...
22. listopadu 2016 17:40  

měli bychom se pokusit o desetiprocentní zvýšení tarifních platů v roce 2018," uvedl dnes Sobotka.
To už zase budou nějaké volby?

tyrjir řekl(a)...
22. listopadu 2016 17:41  

Víte, co se stane, když šlápnete pohorkou do .....?
Nevíte?
Bude celé vaše. :)))

Nemyslím, že je to až tak zlé. Avšak moc dobré to není. I v politice, myslím, platí

Říci jen část pravdy neznamená mít pravdu, může to být i lež
Kdo mnoho mluví, mnohdy i lže nebo se chlubí nebo někoho umlčuje
Lež mívá, někdy, krátké nohy
Sebechvála nevoní vábně


a lidé to vědí.

Otázkou je, zda a kdo jiný by dělal lépe. Šlápnout lze i z bláta do louže. Případně i na jiné nevábné nebo vábné ale nebezpečné věci.

Ve školách bývá čisto a lidé se tam zpravidla přezouvají. Pozor, prosím, na ty pohorky.

J.Týř

Štefan Kureš řekl(a)...
22. listopadu 2016 20:06  

Jasně.
Paní ministryni se podařilo zrušením praktických škol ztížit, ba znemožnit mnoha dětem dosáhnout vzdělání odpovídající jejich předpokladům.
Dále zajistí
- zrušením odkladů školní docházky rovný start pro všechny
- zavedením karierního řádu nepřivedení mladých fyzikářů, informatiků, chemiků a matematiků, ale otrávení všech - až na pár vyvolených z rodu implementátorů
- zreformováním financování regionálního školství odebrání ředitelům škol možnosti jak ovlivnit objem nenárokových složek mzdy v jejich organizacích a oceňovat kvalitní kantory
- zrušením 2. stupňů venkovských škol zvýšení efektivity a kvality systému
...
Jasně, že můj komentář není korektní, ale snad nad ním čtenáře napadne něco chytrého nebo aspoň vtipného :-)

Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. listopadu 2016 21:43  

Takže už tu máme další nejlepší ministryni školství, která sama nemyslí, ale koná, co ji ti, co ji tam natlačili, napapouškovali. Je v tom prostě dobrá. Co na tom, že prakticky ničemu nerozumí, že vymýšlí jednu kravinu za druhou, že zpackala na inkluzi i to, co ani zpackat nešlo, že učitelé dostali přidáno ze všech nejmíň od prodavaček po řidiče autobusů, že ty kraviny v kariérním řádu, na který je hrdá (a sama na něm dřela) se snad ani nedají číst. Deforma a rozvrat státního školství a vytváření hrůzostrašného obrazu v očích veřejnosti vesele pokračuje v duchu nástupu hochštaplerů, kteří čuchají velké zisky do vlastních kapes. A zdaleka se tu nejedná o nějaké neziskovky - naopak jde o budoucí ZISKOVKY. A ty rodiči - daňový poplatníku - to pochop. Ty jsi si přeci zaplatil ze svých daní státní základní školství, jenže jak vidíš, to je přeci tak strašně špatné, takže šup k nám a platit, platit, platit, znovu, znovu........
Copak to opravdu nikdo nevidíte?

Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. listopadu 2016 21:56  

Po zveřejnění této sqělé zprávy spadl i celý Google i s jeho DNS servery a dalšími službami. Zajímavé je, že tento výpadek postihl především naší republiku. Prostě, když se někde napíše taková kravina, tak ani internet nesnese všechno. :-)
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/421417-google-postihl-velky-vypadek-problemy-mel-youtube-i-gmail.html

tyrjir řekl(a)...
22. listopadu 2016 23:49  


Boléro, M. 81 od Maurice Ravela

V pozadí jsou nejdřív jen slabé bubny. V popředí zpočátku jen převážně flétnová melodie vnitřního života člověka od mládí do dospělosti. Přidají se do ní klarinety a trubky. Bubnování i melodie v popředí se stupňují. Melodie v popředí postupně bohatne, sílí a formuje ve vícehlasý a nakonec mohutný proud. V závěru se to střetne.

Omlouvám se za ten výklad. Ale prý se to může.

http://www.casopisharmonie.cz/rozhovory/nebojte-se-klasiky.html
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Bolero_(Ravel)
https://open.spotify.com/track/5hKmDAIStZBsdefVjNX0xo
turistao 982 řekl(a)...
23. listopadu 2016 7:15  

... vláda by se měla pokusit...
... ministryně chce zvyšovat platy ...
... měli bychom se pokusit o zvýšení platů ..

Takže jisté to není? Všechno jenom zbožná přání a nereálné sliby?

mirek vaněk řekl(a)...
23. listopadu 2016 8:56  

Co k tomu říci?

Myslím že nezbývá než souhlasit s pány tyrjir a Kurešem.

tyrjir řekl(a)...
23. listopadu 2016 11:53  

ČT24: Výměny ministrů v Sobotkově kabinetu - hodnocení práce ministryně školství - rozhovor a Hyde park

Díky, pane Wagnere, za váš komentář a za odkaz na část včerejšího Hydeparku zabývající se školstvím. J.Týř

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
23. listopadu 2016 12:11  

Zbabělý Sobotka, místo aby uznal osobní odpovědnost za volební průser, provádí směšnou vládní rošádu.

Fanda Moudry řekl(a)...
23. listopadu 2016 21:14  

Sobotka, bez Sobotky, Sobotka, bez Sobotky, Sobotka, bez Sobotky,...došly kopretiny.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.