Vzdělávací festival Eduspace: Vzdělávání a technologie

pátek 8. dubna 2016 ·

Eduspace, první vzdělávací festival v ČR, který proběhne doslova v celém Brně 20.-22. května 2016, je postaven na 4 klíčových tématech. Prvním z nich je vztah vzdělávání a technologií. Virtuální realita, gamifikace, obrácená třída, školy na internetu. Collick, Neumajer, Kangas, Brdička a další.


Digitální technologie jsou ve vzdělávání využívány stále intenzivněji, stále více přispívají ke změnám, které ve školách probíhají. Co to se školami udělá? Záhy budeme žít v prostředí, v němž se skutečnost a virtuální realita vzájemně promísí. Co to znamená pro vzdělávání? Jak využít současné technologie k posílení samostatného vzdělávání a poznávání žáků? Jak k jejich hodnocení?

Tato a další témata festival Eduspace otevře a odborníci ukáží na konkrétní příklady. John Collick je ředitel sekce pro mezinárodní vzdělávací strategie pro východní Evropu a střední Asii ve společnosti Promethean. Více než 25 let se věnuje oblasti ICT. Marjaana Kangas působí jako výzkumnice v oblasti využití médií ve vzdělávání na finské Univerzitě v Laponsku se zkušeností z řady projektů na podporu inovativního vzdělávání. Ondřej Neumajer a Bořivoj Brdička jsou přední čeští experti a propagátoři zabývající se využitím ICT ve vzdělávání.

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním narativem je vzdělávání, doprovázený doplňkovým programem v podobě hudby, divadla, galerijních či muzejních výstav. Je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v roce 2014 v Helsinkách a v roce 2015 v New Yorku. Partnery jsou Masarykova univerzita, Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci. Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, LUŽÁNKY - středisko volného času, Muzeum romské kultury, EDUin a řada dalších organizací a institucí.

Břetislav Svozil, hlavní organizátor festivalu Eduspace, řekl: „Technologie mění svět. Pokud se stanou dobrým nástrojem vzdělávání, mohou jej měnit k lepšímu. Musíme se to ale naučit, jsme první generací učitelů a rodičů, která prošlapává cestu."

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.