Video: Přednáška Jak „chudí“ skutečně jsme?

čtvrtek 7. dubna 2016 ·

Česko je známé svojí nízkou relativní příjmovou chudobou. Vypovídá ale tento ukazatel skutečně o chudobě, jak ji lidé prožívají, nebo je spíše matoucí? Jak lze měřit chudobu jinak a jak si v porovnání se zbytkem Evropy skutečně stojíme? Stěžují si Češi moc vzhledem k tomu, jakým ekonomickým problémům čelíme, nebo je naše chudoba mýtus? Na to a další podobné otázky se v přednášce zaměří sociolog Daniel Prokop, který působí ve společnosti MEDIAN a na Fakultě sociálních věd UK. Popíše také, jaké skupiny obyvatel v Česku nejčastěji čelí chudobě a jaké skryté nerovnosti v Česku existují, ať už pramení ze zadlužení, struktury inflace či vysoké reprodukce sociálních nerovností ve vzdělávacím systému.

Přednáška byla součástí doprovodného programu výstavy Duše peněz.

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. dubna 2016 v 0:33  

Česko je velmi bohatá země. Jen málokterý stát si může dovolit prošustrovat obdobné hafo peněz.

mirek vaněk řekl(a)...
7. dubna 2016 v 7:07  

Jak chudí skutečně jsme to vidí každý kolem sebe.
Ale jak chudí(duchem i statky) budeme, to nikdo raději moc neventiluje.

Jiri Janecek řekl(a)...
7. dubna 2016 v 9:24  

Mozna bych si to i poslechnul, ale hodina je moc a znacka DOX mne celkem odrazuje.

Co by mne zajimalo je ta "vysoka reprodukce sociálních nerovností ve vzdělávacím systému".

Jak se to meri? Jak si stojime ve srovnani s Evropou a svetem? A jak si stojime sami se sebou pred 30 lety? A jestli je to jen vec vzdelavaciho systemu...

Unknown řekl(a)...
7. dubna 2016 v 14:00  

naši občané jsou jedni z nejbohatších v evropě,bude třeba z nich ty paníze dostat,taková reprivatizace

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.