Informace pro školy o aktualizaci Metodického pokynu Ministerstva dopravy pro poskytování žákovského jízdného v železniční vnitrostátní dopravě osob a ve veřejné vnitrostátní pravidelné autobusové osobní

středa 6. dubna 2016 ·

Informace pro školy o postupu při poskytování zlevněného žákovského jízdného. Ministerstvo dopravy vydalo novelu Metodického pokynu pro poskytování žákovského jízdného v železniční vnitrostátní dopravě osob a ve veřejné vnitrostátní pravidelné autobusové osobní dopravě , č.j. 2/2015-410-TAR/14 (vydaného dne 21. 5. 2004 pod č.j. 40/2004-410-TAR/52 ve znění novel č.j. 1/2005-410-TAR/110 ze dne 30. 6. 2005 a č.j. 11/2012-410-TAR/1 ze dne 20. 3. 2012) pro žákovské a studentské slevy jízdného přiznávané v silniční a železniční osobní dopravě při cestách z místa bydliště do školy a zpět.


Povinnost poskytovat zlevněné žákovské a studentské jízdné plyne dopravcům z aktuálně platného Výměru Ministerstva financí, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami (vydává Ministerstvo financí podle § 10 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách). Nárok na toto zlevněné jízdné se prokazuje „žákovským průkazem“. Nová verze metodického pokynu zpřesňuje a upravuje způsob a podmínky vydávání těchto průkazů žákům a studentům a jejich odbavení při přepravě a informuje školy o poskytování potvrzení o studiu pro tyto účely.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.