Spuštěním on-line vyhledávače obrázků a fotografií a jejich citování se NÚV zapojuje do Týdne otevřeného vzdělávání

pondělí 7. března 2016 ·

Pedagogové, rodiče a další zájemci se mohou také zúčastnit trojice on-line seminářů, tzv. webinářů, které NÚV tradičně připravuje na Metodickém portálu RVP.CZ. Týden otevřeného vzdělávání letos připadá na 7.–11. března.

Hlavním příspěvkem, jímž chce NÚV podpořit využívání otevřených zdrojů ve vzdělávání, je spuštění nového on-line nástroje, který umožňuje vyhledávat obrázky a fotografie publikované pod otevřenými licencemi, a současně vytvořit citaci vybraného obrázku či fotografie, která odpovídá licenčním požadavkům.„Vyhledávač mohou používat učitelé všech stupňů vzdělávání, studenti a všichni, kdo vytvářejí prezentace či výukové materiály a chtějí používat ilustrační obrázky a fotografie s ohledem na zákonnou normu,“ říká Pavlína Hublová z Metodického portálu RVP.CZ, kde je modul pod názvem Obrázky a citace (http://obrazky.rvp.cz) ode dneška spuštěn.

V rámci Týdne otevřeného vzdělávání jsou na Metodickém portálu RVP.CZ také připraveny webináře na téma školní zralost vs. odklad školní docházky, hudební výchova napříč předměty anebo vyhledávání a citace otevřených výukových zdrojů. Webinářů se lze účastnit on-line nebo je lze zhlédnout ze záznamu.

Metodický portál RVP.CZ je členem Aliance pro otevřené vzdělávání.

Přehled akcí, jimiž se NÚV zapojuje do Týdne otevřeného vzdělávání 2016:

  • Vyhledávání a citace otevřených výukových zdrojů – zaměřeno na obrázky a fotografie, Pavlína Hublová, úterý 8. 3. 2016 od 20:00
  • Hudební výchova napříč předměty, Ondřej Tichý, středa 9. 3. 2016 od 20:00
  • Školní zralost vs. odklad školní docházky, Petra Pšeničková, čtvrtek 10. 3. 2016 od 20:00

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.