Přečtěte si: Václav Klaus ml. o inkluzi: JZD taky sedláci nechtěli, a měli ho

středa 2. března 2016 ·

Společné vzdělávání dětí zdravých i mentálně postižených je nesmysl, který nám ale stejně nacpou do krku. V rozhovoru s Bleskem to tvrdí Václav Klaus mladší (46), pedagog a člen expertního týmu ODS pro školství.


Z článku Very Renovici v Blesk.cz vybíráme:

Součástí inkluze jsou podpůrná opatření. Tedy všechny děti se speciálními potřebami, nejen mentálně postižené, dostanou to, co jim dosud chybělo, aby se mohly na základce lépe vzdělávat. Co by se stalo, kdyby se s novelou zametlo? Jak by se rodiče dostali k penězům?

„Česká republika je pořád relativně bohatá země, ale ta opatření jsou velice drahá. Vezměte si, že je ve třídě jeden asistent. Když bere 15 tisíc korun, krát 12, do toho sociální, zdravotní, tak jsme na školném 200 tisíc korun pro tohoto jednoho žáka. Což je školné na nejdražších školách v republice, na které skoro nikdo nemá. Kolik takovýchto hyperdrahých školných si může dovolit jedna škola? Když tam to dítě má jedno, je to v pohodě, ale když jich tam bude mít deset… Mluvíme o tom, že pedagogové mají málo peněz, což je pravda. Avšak miliardy, které by mohli dostat do nenárokové části mzdy, vrhneme do systému někam, kde to nebylo.“


0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.