Ministryně Valachová jednala o společném vzdělávání (AKTUALIZOVÁNO)

čtvrtek 17. března 2016 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se v úterý sešla se zástupci Asociace krajů a Svazu měst k tématu společného vzdělávání.


Ministryně školství Kateřina Valachová jednala se zástupci Asociace krajů a Svazu měst a obcí Michalem Haškem, Martinem Havlem a Františkem Luklem o postupu v oblasti společného vzdělávání. Ministryně opět zdůraznila, že o výběru školy svého dítěte vždy rozhoduje rodič. Zopakovala také, že smyslem společného vzdělávání není rušení speciálních škol a upozornila na dvouleté přechodné období v rámci vyhlášky o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.

"Na jednání jsem dále představila plán školení a seminářů pro učitele, speciální pedagogy a výchovné poradce a podrobné rozdělení finančních prostředků plynoucích navíc oproti roku 2015 do regionálního školství podle krajů včetně personálního obsazeni Expertního týmu MŠMT pro společné vzdělávání," řekla ministryně Kateřina Valachová.

Další schůzka se zástupci Asociace krajů a Svazu měst se uskuteční do měsíce, aby byly veřejnosti představeny výsledky společné práce k tématu společného vzdělávání.

Složení Expertního týmu ke společnému vzdělávání ke stažení (formát PDF).

Expertní tým Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro společné vzdělávání

Expertní tým sdružuje zástupce asociací škol, neziskových organizací a dalších aktérů, pedagogickopsychologických poraden, pedagogických fakult vysokých škol v ČR i odborníků z praxe. Expertní tým se bude zabývat otázkami provádění společného vzdělávání. Jeho činnost se zaměří zejména na odborné aspekty společného vzdělávání i na otázky právní a ekonomické.

 • Mgr. Veronika Doležilová, Open Society Fund
 • Doc. PaedDr. Pavel Doulík, Ph.D., Pedagogická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
 • PaedDr. Stanislav Drbout, Základní škola a Střední škola Vinohradská, Praha 2
 • Mgr. Vladimír Foist, Základní škola Poběžovice
 • Mgr. Václav Chmelíř, Asociace speciálních pedagogů
 • Mgr. Radmila Jedličková, Základní škola Grafická, Praha 5
 • Mgr. Bohumil Kartous, EDUin
 • Mgr. Pavla Katzová, Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska
 • PhDr. Jitka Kendíková, Asociace ředitelů gymnázií
 • Mgr. Václav Krása, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR
 • doc. PhDr. PaedDr. Anna Kucharská, Ph.D., Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
 • Mgr. Klára Laurenčíková, Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání
 • doc. PhDr. Jiří Němec, Ph.D. Pedagogická fakulta MU
 • PhDr. Petra Novotná, Pedagogicko-psychologická poradna Ústí nad Orlicí
 • Šimon Pánek, Člověk v tísni
 • PaedDr. Petr Petráš, Asociace pracovníků speciálně pedagogických center
 • JUDr. Hana Poláková, Asociace krajů ČR
 • PaedDr. Josef Rydlo, Národní institut pro další vzdělávání
 • Mgr. Hana Stýblová, Asociace ředitelů základních škol ČR
 • PhDr. Marcela Štiková, Svaz měst a obcí ČR
 • Mgr. Jiří Vojáček, Asociace ředitelů církevních škol ČR
 • PhDr. Jana Zapletalová, Národní ústav pro vzdělávání
 • Mgr. Tomáš Zatloukal, Česká školní inspekce

AKTUALIZACE: Stanovisko Asociace speciálních pedagogů k expertnímu týmu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.