Český rozhlas: Na Českou školní inspekci přichází stále víc stížností na neřešenou šikanu

úterý 16. února 2016 ·

Česká školní inspekce eviduje stále víc případů neřešené šikany. Od let 2011 až 2012 se počet zdvojnásobil. Za loňský školní rok řešila 66 případů. Třetinu z nich potom inspektoři vyhodnotili jako odůvodněnou.
Doprovodný článek

3 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
16. února 2016 v 9:21  

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-odbornici-na-sikanu-annou-richterovou-fv1-/domaci.aspx?c=A160215_210627_domaci_san

Z diskuse "Pro některé pisatele níže. Učitelka byla normální pedagog, ne speciální. Normální - pro normální, slušně vychované děti. Ty ostatní do takovéhoto typu škol nepatří. Tak ji neklaďte za vinu, že neuměla zvládnout asociály. Pro ně neměla odpovídající vzdělání a ani se takové v této škole nepožaduje. "

Kdyby byl dnes ve škole někdo jako profesor Matulka z Cesty do hlubin študákovy duše, tak ho sežerou 1. září.

A bude to horší a horší...

poste.restante řekl(a)...
16. února 2016 v 9:33  

V čem je rozdíl mezi mládeží z časů profesora Matulky a tou dnešní.
Tehdy a ještě i za mých pubertálních let, když žáci něco podobného provedli, dokázali si uvědomit, že zašli opravdu daleko přes čáru. Dokázali si přiznat chybu, zastydět se, omluvit se a hledat způsob, jak vše napravit, nebo aspoň odčinit.

Dnes?
Sebereflexe a empatie jsou neznámá cizí slova.
Místo snahy o nápravu najdeme komentáře, že si za to učitelka vlastně mohla sama.
http://www.ceskaskola.cz/2016/02/prectete-si-psycholog-ucitelka-si-za.html

http://www.ceskaskola.cz/2016/02/prectete-si-psycholog-ucitelka-si-za.html
viz komentář Falko 15. února 2016 19:00

poste.restante řekl(a)...
16. února 2016 v 13:21  

Pardon, poslední odkaz měl být
http://www.ceskaskola.cz/2016/02/prohlaseni-stredni-prumyslove-skoly-na.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.