Přečtěte si: Dávat peníze školám podle počtu učitelů? Malotřídky jsou pro

středa 9. září 2015 ·

Stát by mohl v budoucnu dávat školám peníze podle počtu učitelů a nikoli podle počtu žáků, jako je tomu dosud.


Z článku Petry Lejtnarové v Jindřichohradecký.Deník.cz vybíráme:

„Určitě by se to v malotřídkách hodilo a pomohlo by to," míní ředitelka Základní školy a Mateřské školy Lužnice Iva Filsaková. Jak vysvětlila, v její škole letos poprvé otevřeli pátý ročník. „Máme proto nadlimitní počet učitelů, dělíme se na všechny ročníky a zřizovatel nám na platy učitelů musí doplácet," objasnila ředitelka.

Naopak podle ředitele 5. základní školy v Jindřichově Hradci, která je jednou z největších základních škol na Jindřichohradecku, Pavla Štefla je změna ve financování škol nesmysl. „Bylo by jistě nutné to nějak upřesnit. Takhle bychom teoreticky mohli třeba rozdělit výuku českého jazyka na poloviny, tím pádem přibude i učitel. Komu by se nelíbilo, kdyby byly třídy poloviční, když teď máme v každé kolem třiceti žáků," poznamenal.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.