MŠMT: Ministryně Valachová navštívila Jihomoravský kraj

pátek 11. září 2015 ·

Ministryně školství Kateřina Valachová pokračuje v pracovních návštěvách po regionech ČR. V rámci druhého výjezdu si vybrala Jihomoravský kraj, kde diskutovala o vzdělávání, vědě a sportu s představiteli regionu, ale i s učiteli a řediteli škol.


Ministryně Valachová ocenila dlouhodobou a systematickou snahu Jihomoravského kraje zachovat finance do vědy, výzkumu a inovací i v dobách největší krize. „Vážím si toho, že jihomoravský region finančně podporuje projekty se zaměřením na doktorandy a na získávání jazykových znalostí zahraničních vědců, což má přínosy nejen pro kraj, ale pro celou Českou republiku,“ zdůraznila po schůzce s reprezentací Jihomoravského kraje ministryně školství Kateřina Valachová.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek na jednání s ministryní hovořil o prioritách v oblasti vzdělávání. „Za nejpodstatnější považuji regionální školství a jeho financování, stabilizaci víceletých gymnázií, podporu vysokých škol a investice do sportu,“ řekl po jednání hejtman Hašek. Právě tato témata budou také součástí diskuze v průběhu jednání Svazu měst a obcí, kterého se ministryně Valachová zúčastní. Ministryně Valachová také hovořila s patnácti řediteli o fungování středních škol, o postavení univerzit diskutovala s rektory univerzit v Jihomoravském kraji.

Během návštěvy druhého regionu ministryně zavítala také mezi děti do TJ SOKOL Brno I, navštívila Střední školu F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, kde odpovídala na dotazy pedagogů, a poté se podívala do ZŠ v Kuřimi a Střední školy elektrotechnické a energetické.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.