Český rozhlas: Dítě musí mít radost z objevování, říká učitel a muzikant Honza Přeslička

pátek 4. září 2015 ·

Jeho cesta k muzice byla jasná. K pedagogice se pak dostával lehkou oklikou. Dnes ovšem Honza Přeslička jednak hraje v jihočeské kapele Epy de Mye, zároveň ale učí děti na prvním stupni na Olomoucku.

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
4. září 2015 v 12:51  

Dítě musí mít radost z objevování

Těžko někomu radost nařídit...

poste.restante řekl(a)...
4. září 2015 v 14:59  

Je velice, velice těžké vysvětlit některým ideologům "nového školství" kteří sepisují náboženské traktáty o tom jak se musí změnit výuka tak, aby děti bavila a měly z ní radost, že existují také děti, které mají největší radost pouze z toho, když se jim podaří zarazit spolužákovi připínáček co nejhlouběji pod kůži a baví je leda objevovat další on-line akční střílečku na internetu.
Leč i oni musí projít základním školstvím.

Unknown řekl(a)...
5. září 2015 v 11:56  

"Dítě musí mít radost z objevování,..."

Doporučuji nejdříve mrknout na Gaussovu křivku inteligence. Rádo objevuje tak maximálně 15-20% dětí. A co mně doporučí autor ohledně těch zbylých 80%?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.