ŠIK CZ: Reakce na tiskovou zprávu Transparency International

čtvrtek 6. srpna 2015 ·

Jsme šokováni jednáním Transparency International a především závažností obvinění, které považujeme za lživé a neopodstatněné. Z informací uvedených v tiskové zprávě je zřejmé, že TI neměla zájem zjistit skutečný stav věcí a vycházela z kusých informací, které byly navíc mylně interpretovány.


Jsme zklamáni bulvárním jednáním organizace, které jsme si vážili a v minulosti jsme ji několikrát vyzývali ke spolupráci. Důkazem je přiložená komunikace mezi našimi organizacemi, která dokládá nabídku maximálně otevřené spolupráce ze strany ŠIK CZ v této záležitosti.

K uvedeným obviněním zatím sdělíme jen to, že díky spotům našich partnerů se podařilo zachránit dětský život. Tato událost byla společensky oceněna vítězstvím v charitativním projektu Dětský čin roku 2014 v kategorii „Pomoc n@ netu”.

Podrobně se vyjádříme v tiskové zprávě, kterou vydáme v příštím týdnu a o jejím vydání budeme media informovat.


 Doložení komunikace mezi TI a ŠIK CZ

Příloha – Doložení komunikace mezi TI a ŠIK CZ 

Reakce na email jednatele společnosti ŠIK CZ ředitelem Transparency International


---------- Přeposlaná zpráva ----------
Od: "David Ondráčka"
Datum: 19. 6. 2015 17:32
Předmět: RE: Vyjádření k Žádosti o poskytnutí informace
Komu: "Popluhar, Pavel" , "Aneta Judová"
Kopie:


Dobrý den,

děkuji za Váš email a nabídku další komunikace. TI se zajímá o účelnost a efektivitu výdajů v řadě oblastí, na které jsou využívány veřejné peníze a vždy si nejprve vyžaduje od povinných subjektů (mezi nimi jsou pochopitelně i školy) informace, aby měla ucelený obrázek. Odpovědi nám od škol přišly, takže svůj obrázek nyní máme a v tuto chvíli nevidím potřebu pro další upřesnění nebo schůzky.

S pozdravem
David Ondráčka

David Ondráčka
Ředitel
Email jednatele společnosti ŠIK CZ společnosti Transparency International

From: Popluhar, Pavel [mailto:pavel.popluhar@sikcz.cz]
Sent: Friday, May 22, 2015 2:01 PM
To: David Ondráčka; Aneta Judová
Subject: Vyjádření k Žádosti o poskytnutí informace

Vážená paní Judová, Vážený pane Ondráčko,

v průběhu tohoto týdne se na nás obrátilo několik základních a středních škol ohledně Vaší žádosti o poskytnutí informací dle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím a požádalo nás o vyjádření k této situaci. Jsme překvapeni Vaším zájmem, ale zároveň dodáváme, že plně respektujeme Vaše právo požadovat v souladu se zákonem informace specifikované ve Vašem dopise po povinných subjektech, kterými školy bezesporu jsou.

Ačkoli Školní Informační Kanál není povinným subjektem dle zákona č.106/1999 Sb., rádi bychom uvedli, že jsme maximálně otevření k poskytnutí všech relevantních informací, které se týkají naší spolupráce se základními a středními školami a chceme postupovat v souladu se zásadami transparentní organizace. Rovněž rádi zodpovíme Vaše otázky týkající se projektů, preventivních programů a programové skladby a to písemnou formou, nebo na osobní schůzce.

Ve stejném duchu otevřenosti jsme také odpověděli všem školám, které se na nás obrátily se žádostí o naše vyjádření k této záležitosti. Naší odpověď školám přikládáme v příloze a věříme, že naše otevřené jednání bude ku prospěchu věci.

Dovolte nám, ve zkratce, představit Školní informační kanál. Projekt ŠIK vzniká pod záštitou pěti ministerstev a garancí desítek odborníků a neziskových organizací. Dochází tak k pečlivé kontrole obsahu vysílání a nastavení celého systému. ŠIK v souladu s potřebami škol a rodičů tvoří tematické ozvučené vzdělávací spoty - seriály, které obsahově navazují na strategie Vlády ČR a EU. Celé vysílání je také podřízeno etickému kodexu společnosti a příslušným zákonům ČR vztahujícím se ke vzdělávání.

Jedním z cílů společnosti je stát se využívaným moderním systémem podporujícím prevenci rizikového chování na základních i středních školách a účinnou metodickou pomůckou pro pedagogické pracovníky.

Věříme, že vzájemná shoda našich aktivit v oblasti občanských práv a protikorupčního jednání, tedy tématech, kterým se dlouhodobě věnujeme, přeroste v trvalou spolupráci mezi našimi organizacemi, kterou jsme Vám již v minulosti navrhovali.

V případě jakýchkoli otázek či upřesnění Vám budeme velmi rádi nápomocni na tel. čísle 774 783 902 nebo na emailu info@sikcz.cz.

S pozdravem,


Ing. Pavel Popluhar
jednatel společnosti


Zdroj: ŠIK CZ (30. 7. 2015)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.