Co chtěl před třemi lety Marcel Chládek

pondělí 1. června 2015 ·

Podívejte se na dvě prezentace Marcela Chládka z jara roku 2012.

Vybíráme:

Základní principy přístupu ČSSD ke vzdělávání

  • Kultivace jedince i prospěch společnosti
  • Sociální soudržnost a solidarita
  • Spravedlivý přístup ke vzdělání
  • Rozmanitost individuálních cest ve stabilním prostředí
  • Finanční udržitelnost a efektivnost
  • Komplexní přístup ke vzdělávací politice

Je nutné pevně zvážit koncepci ministerstvem plánovaného testování žáků 5. a 9. tříd základních škol, protože hrozí, že se žáci stanou otroky těchto testů a látka, která není jejich součástí, se bude při výuce zanedbávat, jak se stalo například v USA.

Státní maturita se neosvědčila, ukázalo se, že jde o chybně nastavený administrativní moloch, který je navíc výrazně předražený, jak dokázala i zpráva NKÚ. Miliarda a půl vyletěla doslova komínem.

2 komentářů:

krtek řekl(a)...
1. června 2015 v 16:01  

Já tedy nevím, ale předloni byl rok 2013. Jaro 2012 bylo předpředloni.

Janek Wagner řekl(a)...
1. června 2015 v 16:08  

Omlouvám se za chybu. Opraveno.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.