4. 6.: Konference projektu Školky přes Hranice

čtvrtek 21. května 2015 ·

Konference o předškolním vzdělávání s mezinárodní účastní, kde představíme aktuální trendy ve výchově dětí do šesti let. Pestrý výběr hostů, workshopy zážitkové pedagogiky a reálné příběhy učitelů.

Datum konference: 4. června 2015

Místo konání: Meetfactory Praha, Ke Sklárně 3213/15 150 00 Praha 5

Konference je bezplatná, je nutné přihlášení.

Podrobnosti o projektu na skolkypreshranice.cz.

Jaké jsou cíle konference:


  • chceme dát dohromady uznávané odborníky z oblastí pedagogiky, sociologie, dětské psychologie
  • přejeme si hledat a sdílet cesty, které nám umožňují s předškolními dětmi pracovat dle aktuálních trendů
  • hodláme předvést na konkrétních programech, že zážitková pedagogika má význam i v předškolním věku
  • ukážeme na mezinárodních zkušenostech, že hra je důležitým faktorem při vývoji zdravé a komplexní osobnosti dítěte a také jak ji vytvořit

V průběhu jednodenní konference se chceme věnovat dvěma oblastem:

  • otevřená debata o zážitkové pedagogice ve výchově a vzdělávání v předškolním věku
  • sdílení nástrojů a programů, které nám umožňují prostřednictvím zážitkové pedagogiky pracovat tak, abychom oblasti rozvoje osobnosti u dětí předškolního věku rozvinuli optimálním, zdravým a produktivním způsobem.

Přijďte s námi otevřít debatu o důležitosti prožívání dětí o učení se zážitkem. – diskutovat do hlavního bloku přijde František Koukolík, Johana Passer (ALŠ), Laura Shawn Rizzo (Virtues project), Marek Herman, Juliana Gardošová a další.

Otevřete s námi aktuální témata z pestré palety trendů v dnešních školkách prostřednictvím TED příběhů účastnic projektu Školky přes hranice.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.