Reakce ministra školství na výroky ombudsmanky Šabatové k přípravným třídám

pátek 17. dubna 2015 ·

"Zásadně nesouhlasím s kritickým vyjádřením veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové k přípravným třídám. Ze slov paní ombudsmanky je evidentní, že není s problematikou dostatečně seznámena, protože přípravné třídy v žádném případě nikoho nesegregují. Paní ombudsmanka by mohla také vědět, že novela školského zákona, která již byla podepsána prezidentem, naopak přípravné třídy otevřela všem dětem. Bohužel to není poprvé, kdy paní ombudsmanka hovoří do oblasti školství bez dostatečné odborné průpravy," říká ministr školství Marcel Chládek.

4 komentářů:

Unknown řekl(a)...
18. dubna 2015 v 22:54  

Považuji to za správnou reakci, jen jestli to paní ombudsmanka pochopí.

Nicka Pytlik řekl(a)...
20. dubna 2015 v 9:02  

to není poprvé, kdy paní ombudsmanka hovoří do oblasti školství bez dostatečné odborné průpravy

Tak on tady hovoří bez odborné průpravy kdekdo do kdečeho, že?
Ono to na první pohled nesouvisí, ale před chvílí sdělila rozverně světu celebritální moderátorka Snídaně s Novou:
'Matemetika? Nikdy!'
A kam až to dotáhla. To je pak doopravdy těžké...

jir řekl(a)...
20. dubna 2015 v 18:50  

No dotáhla, z mého příbuzenstva se na Snídani s Novou nedívá nikdo.

Unknown řekl(a)...
21. dubna 2015 v 20:23  

Vždycky, když se někdo z našich "celebrit" chlubí svým odporem k matematice, vzpomenu si na slova jedné naší profesorky na VŠ, která říkala, že úspěšnost žáka v matematice o něm vypovídá víc než inteligenční testy.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.