Washington Post: Američtí učitelé mají menší plat než učitelé v západní Evropě. Jak jsou na tom čeští?

čtvrtek 5. března 2015 ·

V úterním článku Washington Post srovnávají platy různých profesí v různých zemích světa. Nejvyšší platy mají ve srovnání se zbytkem světa američtí IT specialisté, novináři a odborní lékaři. Učitelé na tom tak slavně nejsou...

Učitelé primary school, tedy našeho prvního stupně, jsou placeni lépe v západní Evropě než ve Spojených státech- Ze srovnání vyplývá, že američtí učitelé základních škol vydělávají méně, než například jejich španělští nebo argentinští kolegové. V Belgii pak učitelé vydělávají o 60 procent více než ve Spojených státech. Debata o tom, zda američtí učitelé jsou placeni málo, je podobná té české. Údaje shromážděné univerzitou v Amsterodamu vztažené k paritě kupní síly ukazují, že čeští učitelé a učitelky mají plat o pětinu nižší než jejich američtí kolegové a méně než poloviční ve srovnání s belgickými...2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
5. března 2015 v 13:08  

Nejdůležitější je právě to, že učení není povolání, ale je to poslání. Má kolegyně to poslední slovo neustále zaměňuje za jedno vulgární.

Anonymní řekl(a)...
5. března 2015 v 23:09  

Tyto údaje nejsou v ničem nové. Jsou notoricky známé. V USA stačí bakalářské vzdělaní učitelů - a daleko lépe jsou placeni bakaláři ve zdravotnictvi než ve školství.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.