O stipendium na gymnáziu Open Gate mohou noví studenti žádat do 15. března 2015

sobota 14. února 2015 ·

Na soukromém gymnáziu Open Gate v Babicích u Prahy platí školné pouze necelá polovina žáků. Sociální a akademická stipendia od Nadace The Kellner Family Foundation otevírají dětem cestu ke kvalitnímu vzdělání bez ohledu na finanční zázemí jejich rodiny. Studijně nadané a motivované děti, respektive jejich rodiče, mohou podávat žádosti o stipendia společně s přihláškou ke studiu na Open Gate do 15. března 2015.


Žádost o stipendium a přihlášku ke studiu mohou rodiče a budoucí žáci získat například na internetových stránkách gymnázia Open Gate (www.opengate.cz). Na adresu školy a nadace pak musí být po vyplnění doručena nejpozději do 15. března 2015. Přijímací řízení zahrnuje test studijních předpokladů, IQ test a interview.

Open Gate patří k nejlépe hodnoceným gymnáziím v České republice. Velká část absolventů gymnázia pokračuje ve svých studiích na nejlepších univerzitách světa.

Díky finanční pomoci Nadace The Kellner Family Foundation mohou studovat na Open Gate také děti, které mají motivaci a dosahují vynikajících studijních výsledků, ale finanční zázemí jejich rodiny by jim neumožnilo jejich talent plně rozvinout. Stipendia čerpá přibližně polovina všech studentů – v aktuálním školním roce 2014/2015 je to 96 studentů a celková suma stipendií dosahuje okolo 50 milionů Kč.

Přijímací řízení do primy osmiletého gymnázia pro školní rok 2015/2016 se bude konat ve dnech 22. - 23. dubna 2015 v budově gymnázia v Babicích u Prahy. Ke studiu jsou přijímáni žáci z pátých tříd základních škol.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.