6. 2.: Seminář Komunikace s rodiči

středa 7. ledna 2015 ·

Cílem kurzu je zlepšit se v dosahování porozumění při nelehkých komunikačních situacích s rodiči žáků například stížnost na hodnocení žáka, či nesouhlas s kázeňským opatřením. Ukázat, jak během komunikace funguje mozek a jaký vliv na porozumění mají vztahové signály. V konkrétních situacích z praxe si vyzkoušet se svými vztahovými signály vědomě pracovat. Účastníci si procvičí používání popisného jazyka, sdělování konstruktivních kritik, zvládání manipulativních kritik a v práci s aktivním nasloucháním. Zmapujeme spolupráci školy s rodiči a seznámíme se s dalšími možnostmi zapojení rodičů do života školy.
Více na www.inkluze.upol.cz/portal/events/komunikace-skoly-s-rodici-9

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. ledna 2015 v 23:53  

práci s aktivním nasloucháním

No jo, vlastně... Jestli mnohé moje problémy nejsou způsobeny tím, že jsem kritice, a to nejen ze strany rodičů, doposud naslouchal jen pasivně.
Škoda jen, že v semináři není zařazen i bod o tom, jak čelit matkám učitelkám. Těch zážitků mám víc, ale vyloženě mi utkvěl v paměti případ, kdy mi učitelka matematiky tvrdila, že nemohu jejího synka, který odevzdal testíkový soubor prokazatelně zkopírovaný od spolužáka, klasifikovat nedostatečně, protože jsem jej při tom kopírování nechytil za ruku.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.