Wikipedie: Základní principy

pátek 19. prosince 2014 ·

Nezaujatý úhel pohledu. Ověřitelnost. Encyklopedická významnost. Pravidla a doporučení. Wikipedie stojí na několika základních principech, které z ní udělaly největší internetovou encyklopedii na světě. Podívejte se, jak je vymezen její obsah; co do ní patří a co je již za hranou.
Pomozte s rozvojem Wikipedie psaním nových článků!

Video bylo natočeno v interiérech Domu čtení v Praze-Vršovicích za laskavého svolení Městské knihovny v Praze. Autorem videa je Joni Immonen. Video bylo vyrobeno spolkem Wikimedia Česká republika a je licencováno pod Creative Commons 3.0 BY-SA. Logo městské knihovny v Praze v závěrečné části klipu je chráněno autorským právem a patří Městské knihovně v Praze. Logo internetové encyklopedie Wikipedie je chráněno autorským právem a patří nadaci Wikimedia Foundation. Vystupujícím hostem je Jan Loužek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.