Přečtěte si: Rodiče zakládají pro děti vlastní školy, zájem je veliký

pátek 26. prosince 2014 ·

Nenašli pro děti školu podle svých představ, tak si založili vlastní. Za poslední dva roky už v Česku takto vzniklo přes dvacet "rodičovských" škol. Některé už se dokonce rozšiřují, jiné poprvé otevřou příští rok v září.

Z článku ČT24 v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Ministerstvo školství problém s rodinnými školami nemá. "Pokud to bude fungovat jako doplnění systému a škola bude splňovat všechny naše požadavky včetně rámcových vzdělávacích programů," uvedl ministr Marcel Chládek (ČSSD). Na posouzení resortu teď proto čekají další rodičovská sdružení, která chtějí své školy otevřít v září.

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
26. prosince 2014 v 22:57  

No konečně! Jediný způsob, jak vrátit škole její původní smysl.
Chci věřit, že z doplňku se časem stane hlavní vzdělávací proud.
Už žádné velkokapacitní teletníky! Rodinná farma zaručuje kvalitu...

Josef Soukal řekl(a)...
27. prosince 2014 v 1:41  

Třeba se touto cestou dočkáme toho, že nakonec všechny školy budou mít malý počet žáků ve třídách.
Ale kdo by takové školy založil pro děti z rodin ne právě podnětných, ne právě majetných a ne právě úplně bílých? Určité řešení bych viděl v tom, že si v Bruselu požalujeme na stát, jak není schopen zajistit rovnost ve vzdělávání. Budeme z obliga a klidně si opak můžeme učit v těch našich vyselektovaných ústavech, k jejichž založení jsme byli neschopností eráru dotlačeni.
Nebylo by jednodušší, kdyby rodiče spolu s učiteli nějak zřetelněji erár seznámili s tím, že by bylo dobré na individualizaci výuky a vůbec lepší péči o žáky každoročně přihodit pár miliard? Třeba by se přidali i experti a konzultanti. Ale to už bych chtěl od Ježíška opravdu moc.

Josef Soukal řekl(a)...
27. prosince 2014 v 1:42  

...klidně si PAK...

Unknown řekl(a)...
28. prosince 2014 v 13:01  

kdybych byl mladší a plný sil a kreativní ispirace zřídil bych si, co by starý pionýrský náčelník a organizátor táborů, lesní školu,kam by přednostně postupovali obsolventi lesních a polních školek,ale coby důchodce již nemám sil ani na soukromý vuml,kde jsem kdys blahé paměti také vyučoval po večerech a odpolednách zaměstnance státní správy a samosprávy,samozřejmě pod názvem world human political night university,co bylo bylo,dnes napadl sníh,jdu krmit kachny k rybníku

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.