MŠMT: Reakce na informace HN a Aktuálně.cz

pondělí 24. listopadu 2014 ·

V dnešních Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz se objevil text redaktorky Lucie Kudláčkové s titulkem „Chládek vyplatí pochybné dotace, tajně a kritice navzdory“. Paní redaktorka se v  tomto textu dopustila hned několika nepřesností, které je třeba uvést na pravou míru.


Ministerstvo školství dotace v žádném případě neproplatí tajně, jak paní redaktorka uvádí. Všechny projekty totiž drtivou většinou schválila Národní rada pro sport, která je složená například ze zástupců sportovních svazů a politiků, a to včetně v textu zmiňovaných Jiřího Holečka z ANO a Karla Pražáka z Úsvitu. Když se o zmíněných dotacích v Národní radě pro sport hlasovalo, šestnáct členů rady bylo pro, tři členové se zdrželi. Nikdo tedy nehlasoval proti. Projekty následně schválila i porada vedení ministerstva školství a prošly navíc i dodatečnou kontrolou, která neshledala žádná pochybení.

Ač informace o schválení projektů Národní radou paní redaktorka dostala, ani po upozorněních svůj článek plný zavádějících informací neopravila.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.