27. 11.: Radiofórum: Mají podle vás tablety nahradit tradiční papírové učebnice?

čtvrtek 27. listopadu 2014 ·

Ministr školství Marcel Chládek z ČSSD propaguje tablety jako nástroj vhodný ke zkvalitnění výuky. Britské ministerstvo školství naopak apeluje na školy, aby se vracely k tradičním učebnicím a nespoléhaly jen na elektronické pomůcky a počítače.

Smysluplně využité tablety podle odborníků a některých ředitelů škol umožňují zábavnou, individuální a moderní formu vzdělávání.

Ministr Chládek nabídl školám peníze z evropských fondů na nákup tabletů. Každá škola by si mohla pořídit zpočátku až 20 tabletů, které budou určeny zejména pro kantory, aby se s elektronickými pomůckami seznámili a uměli je efektivně využívat.

Étos britských školských odborníků zní jasně: tam, kde jsou těžištěm výuky tradiční učebnice, mají děti lepší výsledky. Využití učebnice v hodinách je prubířským kamenem pedagogů a zdrojem vědomostí žáků. Tablety mají sloužit jako doplňkový nástroj, tvrdí Britové.

Odpovídá vzdělávání pomocí tabletů podle vás škole hrou – vizi učitele národů Jana Ámose Komenského? Myslíte si, že tablety a počítače rozvíjí myšlení lépe než klasické učební pomůcky?

Hostem moderátorky Markéty Ševčíkové bude ve čtvrtek 27. listopadu od 19:10 Janek Wagner, šéfredaktor serveru Česká škola.

Pokud chcete říct svůj názor do vysílání, vyplňte formulář na webu Českého rozhlasu a my vám zavoláme! Svůj názor můžete napsat do diskuse pod článkem.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.